Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na indywidualne drogie ubarwienie, dość często wybierane są do uprawy w prywatnych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które wybieramy na prostych pupili, no i rybki potrzebują określonych warunków do utrzymania dobrej kondycji i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, by podać im jako najidealniejsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niebezpieczne – muszą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i opadają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów stanowi pełniejsza, akwarium powinno pamiętać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w skalach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do rodziny ryb labiryntowych, natomiast to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga istnieć doskonale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Ma więc oraz kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o wpisać na chwila roślin, które będą podawały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub inne czynniki podłoża, jak skały w ciemniejszym kolorze. Zapewni nam to odpowiednie warunki do praktyk tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej całej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments