{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam w znacznym stopniu uprościć życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia wiążąca się z braniem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, dzięki którym bank mógłby dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments