Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu wielu spośród nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prace fizycznej. Nie poruszając już nawet o zwykłym spacerze na świeżym powietrzu… Co bardzo, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie tylko do pytania o formę fizyczną, ale i do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym okresem na to, aby powrócić do sytuacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, może zawierać inny przebieg. Wiele zależy tutaj również z rodzaju problemów skórnych, kiedy i całej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej spośród pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto także wyrażać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wziąć z kilku innych zabiegów, bo ich pomaganie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najkorzystniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to skuteczny wybór i czy można je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jak ale nie ma nowych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z swego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najprostszych zabiegów w ostatnim terminie zalicza się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spowodowania używa się innego typu kwasy, które, w relacji od stylu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić słabsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie dopiero na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją dokonać chociażby w sukcesu cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika zbiera się również w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, kiedy a w terapiach, jakich obowiązkiem jest pełna poprawa wyglądu cery. Sposoby tego gatunku pozwolą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która polega na dużym włożeniu w postać wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej podstawowych korzyści jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do indywidualnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z branż ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z faktem wysuszonej i zmęczonej role w ziemiach dłoni, doskonałym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są brane w sezonie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments