Wiosenne odchudzanie w gabinecie – które zabiegi wyszczuplające wybrać?

Wiosenne odchudzanie w gabinecie – które zabiegi wyszczuplające wybrać?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik

Przeprowadzenie pełnej terapii wyszczuplającej w klinice urody wiąże się często z co najmniej kilkoma wizytami. A w przypadku niektórych kuracji odchudzających liczba powtórzeń danego zabiegu dochodzi nawet do kilkunastu. Jeżeli więc chcemy zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i zrealizować taki plan jeszcze przed wakacjami, początek wiosny to najlepszy czas na rozpoczęcie terapii gabinetowej.

Przeglądając obecnie oferty salonów urody i gabinetów medycyny estetycznej, natkniemy się na bardzo szeroki wybór zabiegów wyszczuplających. W wielu przypadkach będą to również mało inwazyjne kuracje, które zapewniają zadowalające rezultaty, a przy okazji nie wymagają przechodzenia okresu rekonwalescencji. O jakich terapiach mowa? W okresie wiosennym dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. kriolipoliza oraz mezoterapia igłowa. W skutecznym wyrzeźbieniu sylwetki oraz wzmocnieniu mięśni pomogą również zabiegi elektrostymulacji.

Kriolipoliza – „mroźne” odchudzanie w okresie wiosennym

Niezmiennie od wielu lat kriolipoliza jest jedną z najczęściej wybieranych kuracji wyszczuplających. Taką terapią gabinetową warto zainteresować się również w okresie wiosennym. Kriolipoliza będzie co prawda przypominała o zimowych miesiąca, bo podczas jej wykonywania kosmetolog schładza komórki tłuszczowe, jednak efekty zabiegu są tego warte. Kuracja okazuje się bardzo skuteczna zwłaszcza w przypadku redukowania miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, np. w okolicach brzucha, ud, talii czy dolnych partii pleców. Ponadto, podczas wykonywania zabiegu nie dochodzi do przekroczenia bariery skóry. Kriolipoliza jest więc całkowicie bezinwazyjną kuracją wyszczuplającą.

A z ilu spotkań składa się pełna terapia? Zabieg jest tak skuteczny, że wymaga niewielu powtórzeń. W większości przypadków wystarczające są 3 wizyty w salonie urody. Warto jednak pamiętać, że odstęp pomiędzy kolejnymi spotkaniami powinien wynosić około 45 dni. W związku z tym, przeprowadzenie pełnej terapii zajmie kilka miesięcy.

Mezoterapia z ampułką redukującą tkankę tłuszczową

Wielu osobom mezoterapia igłowa kojarzy się z kuracją, która pozwala na zniwelowanie różnych problemów skórnych. W praktyce okazuje się jednak, że to znacznie bardziej wszechstronna terapia gabinetowa. Do jej wykonania można bowiem wykorzystać ampułkę z fosfatydycholiną, czyli składnikiem, który zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej. Jakie działanie zapewnia wówczas mezoterapia igłowa?

Aplikacja wspomnianego preparatu skutkuje rozerwaniem adipocytów (komórek tłuszczowych), które są następnie wydalane z organizmu. Co więcej, taką mezoterapię igłową kosmetolog może przeprowadzić np. w okolicach ud, pośladków, bioder czy brzucha. Dobroczynną ampułkę z fosfatydycholiną da się również zastosować w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej na podbródku czy karku.

Elektrostymulacja, czyli efekty jak po treningu na siłowni

Jednym z pierwszych kroków, jaki podejmujemy, aby zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę, jest wzmożona aktywność fizyczna. Zapisujemy się wtedy na siłownię, zaczynamy biegać lub po prostu ćwiczymy w domu. Warto wiedzieć, że wspomniane działania można wspomóc bezinwazyjną terapią wyszczuplającą w gabinecie.

Wiosenne odchudzanie w gabinecie – które zabiegi wyszczuplające wybrać?
Wiosenne odchudzanie w gabinecie – które zabiegi wyszczuplające wybrać?

Elektrostymulacja, bo o tym zabiegu mowa, nie tylko przyspieszy usuwanie zbędnych kilogramów, ale także przyczyni się do wzmocnienia i wyrzeźbienia mięśni. Ponadto, po przeprowadzeniu pełnej terapii, która może się składać nawet z kilkunastu spotkań, zauważalna jest wyraźna poprawa elastyczności i ukrwienia skóry. A na tym nie koniec! Elektrostymulacja, niczym wiosenne spacery, dotlenia skórę.

Informacje na temat zabiegów wyszczuplających pochodzą ze strony internetowej gabinetu medycyny estetycznej Qclinique.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments